0

Farby do ścian i sufitów

Tikkurila Optiva 5 lateksowa farba akrylowa do ścian i sufitów mat

Tikkurila Optiva 5 lateksowa farba akrylowa do ścian i sufitów mat
ocenaocenaocenaocenaocena
Cena: 32,00 PLN netto
Producent: TIKKURILA
Indeks:
Status: dostępny od zaraz
Wysyłka: 25,00 PLN (przedpłata) 29,00 PLN (pobranie)
Opakowanie:

Opis produktu
Wysokiej klasy lateksowa farba akrylowa przeznaczona do malowania ścian i sufitów wewnątrz pomieszczeń mieszkalnych, biurowych i użyteczności publicznej. Nadaje malowanej powierzchni eleganckie, matowe wykończenie. Tworzy trwałą powłokę zapewniającą odporność na zmywanie i szorowanie.
Szczegółowy opis produktu

ZASTOSOWANIE
Malowanie płyt kartonowo-gipsowych, tynków cementowo-wapiennych, podłoży betonowych oraz zagruntowanego drewna lub metalu. Optiva 5 może być również stosowana do renowacji powierzchni uprzednio malowanych farbami wodorozcieńczalnymi lub alkidowymi. Farba nie jest zalecana do stosowania na powierzchniach wcześniej pokrytych mlekiem wapiennym.


 

W przypadku zamówienia farby barwionej w/g wzornika, prosimy o zapytanie na e-mail o dodatkową dopłatę za barwnik.

Farby barwione na kolory klienta wysyłane są tylko za przedpłatą na konto firmy.

Zestawy kolorystyczne Magazyn Colour

Przykładowe kolory Interior Colours Card


 

Wydajność
Do 15 m2/l przy jednokrotnym malowaniu. Wydajność w dużej mierze uzależniona jest od takich czynników, jak chłonność, tekstura podłoża, metoda aplikacji oraz kolor.

Czas schnięcia
W temperaturze +23°C, przy wilgotności względnej powietrza 50%, farba schnie ok. 2 godziny. Między nakładaniem kolejnych warstw należy zachować co najmniej 4-godzinny odstęp czasu.

Kolorystyka
Dostępna w odcieniu bieli i w pełnej gamie kolorów Tikkurila Symphony.

Specyfikacja

Przygotowanie podłoża
Podłoże przeznaczone do malowania musi być czyste, suche i odtłuszczone, oczyszczone z pyłu i luźno z nim związanych elementów. Usunąć pleśń oraz wszelkie zanieczyszczenia ograniczające przyczepność farby do podłoża za pomocą odpowiednich preparatów marki Tikkurila. Do wypełnienia ubytków i pęknięć w podłożu oraz wyrównania powierzchni ścian i sufitów należy zastosować odpowiednią szpachlówkę marki Tikkurila. Upewnić się, czy wszystkie powierzchnie szpachlowane lub wcześniej malowane farbą z połyskiem są zmatowione. Ściany i sufity wewnątrz pomieszczeń należy gruntować, stosując grunty kryjące. W tym celu zalecane jest stosowanie produktu Optiva Grunt lub Optiva 2, w kolorze zbliżonym do barwy farby nawierzchniowej. Drewno gruntujemy podkładem Unica Adhesion Primer, a metal podkładem Unica Metal Primer marki Tikkurila. Powierzchnie przygotowane do malowania powinny być gładkie i o jednolitej chłonności.

Warunki aplikacji
Wszystkie powierzchnie malowane muszą być suche, temperatura powietrza nie może być niższa niż +5°C, przy wilgtności względnej poniżej 80%.

Malowanie
Przed przystąpieniem do malowania farbę należy dokładnie wymieszać. W zależności od chłonności podłoża należy nałożyć 1-2 warstwy Optiva 5 za pomocą pędzla, wałka lub metodą natrysku. Dla kolorów o szczególnie słabej sile krycia (odpowiednio oznaczonych w systemie barwienia) może nastąpić konieczność nałożenia dodatkowych warstw. Przed przystąpieniem do malowania należy zakolorować dostateczną ilość farby z jednej partii produkcyjnej, w celu uniknięcia ewentualnych różnic w odcieniach powłoki malarskiej.

Czyszczenie narzędzi
Narzędzia należy czyścić wodą bezpośrednio po zakończeniu pracy.

Komentarze
Ten produkt nie posiada jeszcze komentarzy

Kontakt ze sklepem